Військова психологія, як і багато інших сфер діяльності, прямо пов'язаних з війною чи дотичних до неї, упродовж останніх двох років також "нарощує м'язи".
Звісно ж, не без перших гуль – вже є випадки, коли некомпетентні фахівці лише поглиблювали проблеми бійців. Іноді навпаки, психологи змушені були покинути реабілітаційні табори чи центри, адже потенційні клієнти не лише не бажали спілкуватися, а й погрожували побити.
Несправедливість чи суперечки з близькими, з чим солдатам успішно вдавалось миритися до війни – після боїв вже не сприймаються як дріб'язок. Ветерану не вистачає терпіння, самоконтроль підірвано.
Про складнощі військових, сучасні методи роботи та наукові докази дієвості психологічних підходів Марта Пивоваренко знає не з чуток.
Вона – психолог у другому поколінні, волонтерка, керівник ГО фахівців сфери психічного здоров'я "Development Foundation".
Марта щодня консультує військових, ветеранів, переселенців, просуває нові натівські стандарти надання психологічної допомоги і реабілітації на законодавчому рівні, співпрацює з Національною гвардією та ЗСУ.