четвер, 7 травня 2020 р.

Уряд уповноважив Мінветеранів на виплату грошової компенсації за житло учасникам АТО/ООС та членам сімей загиблих

Кабінет Міністрів України передав повноваження від Міністерства соціальної політики України до Міністерства у справах ветеранів України  щодо здійснення виплати грошової компенсації для придбання житла учасниками АТО/ООС з інвалідністю I-II груп та  членами сімей загиблих учасників АТО/ООС, а також удосконалив механізм та порядок виплати цієї компенсації. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Відповідну постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016року   № 719» ухвалив уряд.

«Субвенція за цією бюджетною програмою з держбюджету місцевим бюджетам спрямовується на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення особам з інвалідністю I-II групи, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, а також членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС», – йдеться в повідомленні.

Як зазначив Міністр у справах ветеранів Сергій Бессараб, у держбюджеті на 2020 рік передбачено 305 145,30 тис. грн для виплати грошової компенсації за житло.

Це дасть можливість у 2020 році забезпечити житлом більше 260 осіб.

Також уряд цією Постановою посилив захист отримувачів грошової компенсації за житло від недобросовісних забудовників у разі придбання житла шляхом інвестування в об’єкти житлового будівництва.

Зокрема, забудовник:

  • не повинен мати проваджень у справі про банкрутство та не перебувати у стані припинення;
  • повинен мати в наявності документи, що надають право на виконання будівельних робіт відповідного об’єкта, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, або декларацію про готовність об’єкта до експлуатації;
  • повинен мати документи, що посвідчують право власності чи користування земельною ділянкою, на якій здійснюється будівництво відповідного житлового об’єкта, або договір суперфіцію;
  • підтверджувати документально строк прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта житлового будівництва, який не має перевищувати 24 місяців з дати укладення інвестиційного договору.

«Комплексне виконання даної Постанови уряду дозволить забезпечити реалізацію права на житло осіб з інвалідністю з числа учасників АТО/ООС та членів сімей загиблих українських воїнів», – наголосив Сергій Бессараб.

Джерело

Немає коментарів:

Дописати коментар